top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMagdalena Szcześniak

Roller Jadeitowy, kwarcowy czy warto?


Jadeit nazywany jest w Azji "kamieniem młodości". Uważa się, że masaż wykonany tym materiałem działa przeciwzmarszczkowo i liftingująco, redukuje cienie i worki pod oczami, poprawia również krążenie krwi i drenaż limfy. Jeśli przed masażem dodatkowo schłodzimy roller w lodówce, pomoże on zmniejszyć opuchliznę w okolicach oczu oraz widoczność porów. Wałeczek z różowego kwarcu zadziała tak samo, jak ten wykonany z jadeitu.


Różnica polega jedynie na tym, że ten pierwszy dłużej utrzymuje chłód.

Kamienny wałek do masażu twarzy wykonany z jadeitu lub kwarcu można obecnie bez problemu znaleźć w każdej większej drogerii. Średnia cena tego produktu wynosi ok. 30-40 zł.


Przed rozpoczęciem masażu twarzy kamiennym rollerem, należy umieścić go na kilka minut w lodówce (chłód kamienia pomoże skuteczniej zamknąć pory i zmniejszyć opuchliznę). Należy również odpowiednio przygotować twarz do masażu. Skóra powinna być oczyszczona i dobrze nawilżona. Masując twarz kamiennym rollerem, należy wykonywać ruchy na zewnątrz twarzy. Na policzkach: od nosa do ucha, na brodzie i szyi: w dół, na czole: na boki i w górę. Warto też bardzo delikatnie przesuwać rollerem po zamkniętych powiekach i pod oczami. Każdy ruch zaleca się powtarzać ok. 5-10 razy, uważając, aby nie naciskać zbyt mocno na skórę.


Regularne wykonywanie masażu twarzy rollerem z kamienia naturalnego daje duże szanse na spłycenie drobniejszych zmarszczek. Nie warto jednak liczyć na spektakularne efekty. Prawidłowo używany wałeczek do masażu poprawi wygląd naszej skóry i zadziała liftingująco, ale nie „wyprasuje” głębokich zmarszczek na twarzy.


Stosowania kamiennego rollera do twarzy powinny unikać osoby, które mają trądzik różowaty, ropne zmiany na skórze, liczne znamiona i pieprzyki oraz mocno naczynkową cerę.


Efekty wykonywania masażu twarzy to kwestia indywidualna i nie sposób podać konkretnego czasu, po jakim można zauważyć pierwsze rezultaty. Na pewno warto jeszcze raz podkreślić, że kluczowa jest regularność stosowania kamiennego wałka.

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page