top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMagdalena Szcześniak

Makijaż próbny przed ślubem - po co i dlaczego?

Zaktualizowano: 17 lip 2020

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego profesjonalni wizażyści zawsze przed makijażem ślubnym wykonują próbny, to już szybciutko biegnę z wyjaśnieniem.

Nietrudno domyśleć się, że dzień ślubu, to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej kobiety, która się na niego decyduje. Chcemy wyglądać pięknie, ale żeby tak się stało musimy zadbać między innymi o procesjonalny makijaż. No i tu pojawia się “Wdziałam Pani makijaże, jestem pewna, że będę wyglądać pięknie. Nie potrzebuję makijażu próbnego”, ale czy wiesz, że...

1. Wizażysta widzi twoją twarz pierwszy raz na oczy, nie ma pojęcia jaki masz rodzaj cery, czy jesteś uczulona na produkty, którymi pracuje lub czy podkład na twojej twarzy utrzyma się prze co najmniej 16 godzin. Chyba nie chciałabyś, żeby w dniu twojego ślubu wyszedł ci rumień na twarzy, bo nagle okazało się, że masz uczulenie na jakiś składnik, który znajduje się w kosmetyku.

2. Błysk czy mat? No właśnie. W dniu ślubu nie ma czasu na tego typu decyzję. Poza tym, jeśli nigdy wcześniej nie miałaś wykonywanego profesjonalnego makijażu skąd możesz wiedzieć, co do ciebie lepiej pasuje? Na makijażu próbnym często zdarza się tak, że kiedy już zdecydujemy się na daną kolorystykę, jedno oko maluję tylko matowymi cieniami, a drugie za pomocą błyszczących pigmentów. Kiedy mamy dwa różne makeup’y na raz, możemy je porównać a ty sama zdecydujesz w którym czujesz się lepiej i jaki do ciebie bardziej pasuje.3. Czas... Makijaż próbny, to spotkanie, które zazwyczaj trwa ponad 2 godziny. To jest ten moment, by porozmawiać o sukience, dodatkach, bukiecie czy nawet krawacie przyszłego męża. Wszystko po to, by idealnie dopasować makijaż pod Ciebie. Ty pijesz kawę, ja Ciebie słucham i notuję wszystko, tak by móc jak najlepiej wykonać swoją pracę.

4. Testowanie – to co kocham. Idealne dopasowanie podkładu czy koloru pomadki jak i tego co ma pojawić się na oku. Z kreską, czy bez? Rozświetlona buzia, czy totalny mat? Róż koralowy, czy może tylko konturowanie? To jest ten

5. A co, jeśli w dniu ślubu okaże się, że makijaż jednak nie do końca gra z fryzurą, bo jest o wiele bardziej przytłaczająca niż myślałaś, a tym samym makijaż jednak za lekki? Dlatego proponuję umówić się na taką próbę w dniu przymiarki sukni ślubnej oraz próbnej fryzury. Fajnie, jeśli mogłabyś się zobaczyć w pełnej okazałości przed tym wielkim dniem, tak aby ewentualnie nanieść poprawki i zostać najlepszą wersją siebie.

Mam nadzieję, że rozwiałam twoje wątpliwości i już wiesz, dlaczego makijaż próbny jest tak ważny. Pamiętaj, że to ja jako wizażystka ponoszę odpowiedzialność za to, jak wyglądasz w dniu ślubu. Jest do dla mnie szalenie ważne, bowiem wychodząc ode mnie ze studia jesteś moją żywą wizytówką. Zaufaj mi, że moja praca będzie wykonana ze 100% starannością. Jeśli chcesz się przekonać, zarezerwuj już dziś termin swojego makijażu próbnego.


65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page