top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMagdalena Szcześniak

Krok po kroku: Demakijaż


1. Skóra sucha, wrażliwa, naczyniowa - dla tego typu cery, najlepszym rozwiązaniem będzie mleczko do demakijażu, olej lub płyn dwufazowy. Dzięki tym preparatom będziesz mogła skutecznie usunąć makijaż bez zbędnego pocierania twarzy. Skóra nie powinna być nadmiernie maltretowana za pomocą płatków kosmetycznych.


2. Skóra tłusta i mieszana – oleje naturalne. Zapytacie dlaczego? Ponieważ olej łączy się z olejem - takie proste, a o tym zapominamy. Skóra, która wytwarza nadmiar sebum, będzie odpychała preparaty na bazie wody i niestety, ale nie usuniemy zanieczyszczeń zbyt dokładnie. Polecam zaopatrzyć się w olej np. z pestek malin, nasion konopi, czy pachnotki. Oprócz dobrego demakijażu te oleje mają w sobie wartości antybakteryjne, przeciwzapalne, antyseptyczne, regulują wydzielanie się łoju.


4. Cera dojrzała - w zależności od preferencji oraz stanu skóry. Tak dobieramy produkty. Jeśli mamy skórę cienką i wiotką, zerknij na punkt pierwszy, jeśli grubą i niesforną sprawdzą Ci się, oleje czy żele.


5. Skóra problematyczna - jeśli masz np. trądzik pospolity, pamiętaj, że produkty, które stosujesz w domu nawet do demakijażu, nie mogą się "kłócić" z tymi od dermatologa. Najważniejsze, by nie posiadały alkoholu w składzie. Ja proponuję zmywać olejem (punkt o cerze tłustej idealnie się sprawdzi) lub mleczkiem. Pamiętaj, by wykonać go szybko, ale delikatnie, by zapobiec roznoszeniu się zmian po twarzy.


To są oczywiście moje sposoby na demakijaż, które sprawdzają się z mojego doświadczenia.

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page