top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMagdalena Szcześniak

Jak wybrać odpowiednią wizażystkę?

Makeup Artist jak sama nazwa wskazuje, to artyści. Każdy z nas ma inny styl w tworzeniu makijażu, każdy z nas, mimo że nawet po tej samej szkole czy kursach będzie malował inaczej. To do ciebie należy decyzja, jeśli chodzi o stylistykę i w zależności o tego co Tobie się podoba, będziesz decydować o tym, kogo z pośród wielu wspaniałych wizażystów wybierzesz. 


Podpowiem Ci jedną bardzo ważną rzecz. Nie patrz na ilość lików pod zdjęciami, czy po ilości obserwujących profil. Jeśli podoba Ci się makijaż wykonany przez daną osobę, to nie liczby powinny decydować o tym, czy ją wybierzesz. 

Zdjęcia w portfolio. Jesteś w stanie ocenić na tej podstawie estetykę wykonanej pracy, jednak nie daj się zwieść. Makijaż do fotografii jest często wykonywany inną techniką, dlatego tak niesamowicie prezentuje się na zdjęciu. W praktyce wygląda, to tak, że musimy wybrać jedną z dwóch opcji - piękne zdjęcia czy komfort makijażu, który mamy na sobie w rzeczywistości. Jasne, zawsze staram się znaleźć złoty środek i do tego dążę przez całą moją drogę wizażową. 


Opnie – bardzo ważna sprawa, jeśli chodzi o “naszą” branżę. Jeśli dana osoba ma dobre opnie, ale jest ich mało - nie zrażaj się. Każdy kto był przed tobą, musiał po prostu jej zaufać, ty też to możesz zrobić umawiając się np. Na konsultację czy makijaż próbny. Słyszę, że najlepsza droga, to – polecenie. Zapytaj się znajomej, przyjaciółki, siostry czy korzystały kiedyś z jakiś usług wizażystki i czy były z niej zadowolone. Jednak pamiętaj o tym, że im mógł się podobać się wykonany przez daną osobę makijaż, ale to nie oznacza, że tobie też wszystko podpasuje. Z mojej perspektywy, raczej zapytałabym się o trwałość, czy higienę pracy. W jakich warunkach przyjmuje i czy było to dla nich komfortowe miejsce. Sprawdź czy dana osoba jest uczciwa. Maluje w domu? Nie ma problemu, ale czy ma założona chociażby działalność gospodarczą? Czy jest w stanie wystawić Ci paragon za usługę, a gdy będziesz z niej niezadowolona, będziesz mogła zgłosić reklamację? Profesjonalne kosmetyki, studio wizażu czy chociażby odpowiednio zaaranżowane miejsce pracy jest kosztowne. Co musi być również uwzględnione w cenie makijażu. Bardzo często zdarza się tak, że “Zosia” wykonuje makijaże w tzw. Ciemnej strefie. Ok! Możesz zapłacić mniej, ale musisz się liczyć z tym, że w takim momencie niszczysz rynek. Ty samym, osoby, które pracują uczciwie i rozliczają się ze swoich zysków, mają mniej klientów, a to prowadzi do upadku takiej firmy.  Czy chciałabyś się do tego wszystkiego przyczynić? Nie zniechęcam, tylko mówię wprost jaka jest prawda.


Na makijażu próbnym, czy konsultacji przyjrzyj się jak wygląda stanowisko wizażysty. To przy tobie powinna odbywać się dezynfekcja powierzchni, na której makijażysta będzie trzymać min. pędzle, kosmetyki, czy jednorazowe akcesoria. No właśnie, tu się na moment zatrzymajmy. Jednorazowe spiralki do tuszowania rzęs, czy patyczki służące do nabierania produktów, które są w “wielorazowej formie” takie jak np. pomada do brwi, szminka czy chociażby eyeliner w żelu. Posiada? Używa? Korzysta? Jeśli tak to super! Dodatkowo ja zawsze zabezpieczam powierzchnię ręcznikami papierowymi. W tedy mam pewność, że jeśli położę na nim pędzel, który wcześniej bądź co bądź dotykały twojego oka czy twarzy nie będzie miał styczności z bakteriami, czy chociażby blatem, na którym wcześniej leżały jakieś przedmioty (pomimo dezynfekcji). 

Dyplomy, kursy, szkoły - ważna rzecz? Ważne są umiejętności, wiedza, sposób pracy i osobowość! Nie każdy potrafi pracować z drugim człowiekiem, złapać z nim odpowiedni kontakt, tak by całe spotkanie, było czystą przyjemnością, a makijaż jego zwieńczeniem. W dniu ślubu wszystko jest otoczone jednym wielkim stresem, a wizażystka powinna umieć rozładować tego typu sytuację. Najlepsze co mogła usłyszeć od zadowolonej przyszłej panny młodej “dziękuję, że jesteś, przy tobie zapominam o stresie”, więc tak! Stawiam mocno na relację między ludzkie, bo wiem jaką mają siłę wsparcia. Poznaj mnie, a dowiesz się co mam na myśli 😊


56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page